
Automatic Phase Converter (63amp)
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
10
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel |
| Dimensions | 20x15x10cm |
| Weight | 10kg |
| Voltage | 480V |
| Amperage | 63A |
| Phase | Three-phase |
| Efficiency | 95% |
| Features | High performance, Low maintenance, Robust design, Reliable operation, Easy installation, Industrial application, Commercial use |
| Product Type | Automatic Phase Converter (63amp) |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Letter of Credit (L/C), Cash Against Delivery (CAD), Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID) |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | Odisha |
Product Overview
Key Features
Its Product Details are:
Application :Industrial, Commercial
Its Features are:
Less maintenance
Robustness
High performance
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, C.M. Electronics Company has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electrical Goods, Equipment & Supplies in bulk from C.M. Electronics Company at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
1996
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Amritsar, Punjab
Proprietor
Mr. Ashish Aggarwal
Address
Plot No 516, Basant Nagar, Majitha Road, Near Gopal Mandi, Amritsar, Punjab, 143001, India
phase converter in Amritsar
Report incorrect details
































