






Automatic Pharmaceutical Packaging Machine - Stainless Steel, 4530 X 680 X 2010 Mm | Durable, Highly Efficient, 35-40 Capsules/min, Plc Control, Electric Drive
Price: 826000.00 INR / Unit
(700000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
826000.00 INR / Unit
Weight :
1050.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Other |
| Type | Blister Packaging Machines |
| Material | SS |
| Feature | Durable, Highly Efficient |
| Capacity | 45 Pcs/min |
| Computerized | No |
| Automatic Grade | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Drive Type | Electric |
| Power | 4.5 Watt (w) |
| Voltage | 415 Volt (v) |
| Weight (kg) | 1050 Kilograms (kg) |
| Dimension (L*W*H) | 4530 X 680 X 2010 Millimeter (mm) |
| Warranty | 1 |
| Supply Ability | 2 Per Month |
| Delivery Time | 2-3 Week |
| Main Domestic Market | All India |
| Stock Quantity | 5 |
| Brand Name | NEW STAR INDUSTRIES |
| Unit Type | Unit/Units |
| MRP | 826000.00 INR |
| Moq | 1 |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| GSTIN | 18% |
| Returnable | No |
| Pkg Box Breadth | 68.00 cm |
| Price | 700000.00 INR (Approx.) |
| Weight | 1050.00 Kilogram |
| Color | Other |
| Price Type | fixed |
| Shipping Rate | 10.00 |
| Pkg Box Height | 201.00 cm |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Shipping Type | order_percent |
| Pkg Box Length | 453.00 cm |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2019
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AASFN2179H1ZX
Payment Mode
Cheque
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AASFN2179H1ZX
Vadodara, Gujarat
Partner
Mr Dharmendra Singh
Address
Shed No. 128/A, Makarpura Industrial Estate, GIDC, Vadodara, Gujarat, 390010, India
capsule packaging machine in Vadodara
Report incorrect details








































