
Automatic Paper Slitting Machine - Cutting Size 5mm, Max Thickness 0.600mm | High Reliability, Easy Operation, 180kg Weight
Price: 826000.00 INR / Piece
(700000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
826000.00 INR / Piece
Weight :
1600.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Grade | Automatic |
| Cutting Size | 5mm |
| Cutting Thickness | max 0.600 Millimeter (mm) |
| Weight (kg) | 180 Kilograms (kg) |
| Supply Ability | 1 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Pkg Box Breadth | 193.00 cm |
| Brand Name | JANGIR ENGINEERING WORKS |
| Returnable | No |
| Max Quantity | 10 |
| Weight | 1600.00 Kilogram |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 10 |
| Shipping Type | order_percent |
| Pkg Box Height | 142.20 cm |
| Moq | 1 |
| Price Type | fixed |
| MRP | 826000.00 INR |
| Shipping Rate | 8.00 |
| Price | 700000.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Length | 142.20 cm |
| Min Quantity | 1 |
| Mop | 1 |
| Packsize | 1 |
| GSTIN | 18% |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Manufacturer of Automatic CNC Coil winding machines for BLDC, Ceiling fan, Table fan And Pump/Motor. We have complete solution of winding and we are specialist in making Special purpose machines.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
100
Establishment
1985
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
36AAFCJ7354L1Z3
Certification
ISO 9001:2015
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36AAFCJ7354L1Z3
Hyderabad, Telangana
MD
Mr Mukesh Jangir
Members since
7 Years
Address
B No.01-173/2/3B, Plot No.3B, Old Sudershan Drugs IDA, Phase-I, Hyderabad, Telangana, 500054, India
Paper, Paper Converting Machinery in Hyderabad
Report incorrect details














