
Automatic Shaft Press Machine - 200kg Weight, 1.5kw Power | Fully Automatic Operation For Efficient Pressing
Price: 206500.00 INR / Piece
(175000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
207000.00 INR / Piece
Weight :
475.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Power | 1.5Kw Watt (w) |
| Product Type | Automatic |
| Weight | 200 Kilograms (kg) |
| Supply Ability | 1 Per Day |
| Delivery Time | 1 Week |
| Weight | 475.00 Kilogram |
| Packsize | 1 |
| Brand Name | JANGIR ENGINEERING WORKS |
| Stock Quantity | 10 |
| Pkg Box Height | 135.00 cm |
| Moq | 1 |
| Max Quantity | 10 |
| Currency | INR |
| GSTIN | 18% |
| Pkg Box Length | 63.50 cm |
| Returnable | No |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Shipping Type | order_percent |
| Price | 175000.00 INR (Approx.) |
| Shipping Rate | 8.00 |
| Price Type | fixed |
| Min Quantity | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Pkg Box Breadth | 56.00 cm |
| MRP | 207000.00 INR |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Manufacturer of Automatic CNC Coil winding machines for BLDC, Ceiling fan, Table fan And Pump/Motor. We have complete solution of winding and we are specialist in making Special purpose machines.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
100
Establishment
1985
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
36AAFCJ7354L1Z3
Certification
ISO 9001:2015
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36AAFCJ7354L1Z3
Hyderabad, Telangana
MD
Mr Mukesh Jangir
Members since
7 Years
Address
B No.01-173/2/3B, Plot No.3B, Old Sudershan Drugs IDA, Phase-I, Hyderabad, Telangana, 500054, India
Power Press in Hyderabad
Report incorrect details





















