
Automatic Paper Dish And Plates Making Machine
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel |
| Power | 3KW |
| Dimensions | 150x100x200cm |
| Weight | 500kg |
| Capacity | 1000 plates/hr |
| Voltage | 220V |
| Warranty | 1 year |
| Features | High speed, Low cost, Safe operation, Easy use, Durable build, Increased output, Reduced waste |
| Payment Terms | Others, Cash Against Delivery (CAD) |
| Delivery Time | within 1 Week |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shalimar Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Paper, Paper Converting Machinery in bulk from Shalimar Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AAYPM2239H1ZE
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAYPM2239H1ZE
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Shaktipal
Address
NEAR BAL BHAVAN, KHOKHRA, Maninagar-(East), Ahmedabad, Gujarat, 380008, India
Report incorrect details






































