
Automatic Paper Cutting Machine
Price: 1450000.00 INR / Number
(1450000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Blue and White |
| Grade | Other, Industrial Grade |
| Type | Other, Automatic Paper Cutting Machine |
| Material | Mild Steel Body |
| Capacity | 5000 sheets/hour |
| Computerized | Yes |
| Control System | Other, Digital Panel |
| Cutting Speed | 45 cycles/min |
| Cutting Size | 670 x 670 mm |
| Cutting Thickness | 80 mm |
| Voltage | 220 V / 380 V |
| Power | 2.2 kW |
| Weight (kg) | 730 kg |
| Dimension (L*W*H) | 1450 x 1050 x 1350 mm |
| Price | 1450000.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | CARE POLYPACK |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Product Unit | 1 Number |
| Moq | 1 |
| Color | Blue and White |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Number |
| Stock Quantity | 15 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
50
Establishment
1986
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AHRPP5058R2Z5
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AHRPP5058R2Z5
Pune, Maharashtra
Director
Mr Parminder Kumar Puri
Address
597, Narayan Peth, Pune, Maharashtra, 411030, India
semi automatic paper cutting machine in Pune
Report incorrect details







































