
Automatic Packing Machine By Axis Techno Packing Machines
Price: 195200 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Piece
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Dimensions | 100x50x150 cm |
| Power | 220V |
| Weight | 100 kg |
| Capacity | 50 bags/min |
| Packaging type | Pouch |
| Warranty | 1 year |
| Features | Automatic operation, Low maintenance, Easy to use, Sturdy build, Cost effective, High efficiency, Durable design |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
Product Overview
Key Features
Features:
Low maintenance cost
Sturdy construction
Easy to use
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, AXIS TECHNO PACKING MACHINES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Packaging Machine from AXIS TECHNO PACKING MACHINES at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
20
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
36AASFA3921E1ZJ
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36AASFA3921E1ZJ
Hyderabad, Telangana
Managing Partner
Mr. Pavankanth A.
Address
B No. 1009, B. N. Reddy Nagar, Hyderabad, Telangana, 500051, India
automatic pouch packing machines in Hyderabad
Report incorrect details








































