
Automatic Packaging Conveyors - Stainless Steel, 2000x800x900 Mm, Silver | Automatic Operation, Low Noise, Plc Control, 0.5 Kw Power
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Voltage | 220V |
| Machine Type | Packaging Conveyor Table |
| Features | Stainless steel table durable easy to clean |
| Power Rating | Single Phase |
| Frame Type | Stainless Steel |
| Cooling System | None |
| Frequency | 50 Hz |
| Noise Level | Low |
| Operating Temperature | Ambient |
| Lubricating System | Manual |
| Accuracy | High |
| Product Type | Other, Conveyor |
| Technology | Other, Conveyor Technology |
| Power Source | Other |
| Operating Type | Automatic |
| Power | 0.5 kW |
| Surface Treatment | Other |
| Dimension (L*W*H) | 2000x800x900 mm |
| Weight (kg) | 35 kg |
| Color | Silver |
| Warranty | 1 Year |
| Production Capacity | Customizable |
| Usage & Applications | Food packaging industry |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
60
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AAECB8358B1ZW
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAECB8358B1ZW
Ahmedabad, Gujarat
Sales Marketing Manager
Mr. Jigar Modh
Members since
4 Years
Address
Plot No.11-C, Ramdev Estate, Phase-IV, G.I.D.C Vatva, Vinzol Road, Ramol, Ahmedabad, Gujarat, 382445, India
packing conveyor in Ahmedabad
Report incorrect details


































