
Automatic Oxygen Control Panel - Customizable Design Software | Rigid Design, Precise Functionality, Excellent Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel |
| Dimensions | 12x12 inches |
| Weight | 10kg |
| Power | 220V |
| Pressure Range | 0-100 psi |
| Accuracy | +/- 1% |
| Warranty | 1 year |
| Features | Precise control, Reliable operation, Easy installation, Durable design, Safe operation, Efficient system, Cost effective, User friendly |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Others, Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | As per order Per Week |
| Delivery Time | 1 Week |
| Main Domestic Market | South India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MIRACLE MEDITECH COMPANY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Medical Equipment from MIRACLE MEDITECH COMPANY at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
29CCMPM8489B2ZX
Certification
9001:2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 29CCMPM8489B2ZX
Bengaluru, Karnataka
Proprietor
Mr Anbarasan Mohan
Address
249, 4th Floor, 5th Cross Gandhipuram, Whitefield, Bengaluru, Karnataka, 560066, India
automatic oxygen control panel in Bengaluru
Report incorrect details





































