
Automatic Oil Pouch Packing Machine By Gravity Enterprise
Price: 365800.00 INR / Number
(310000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
410000.00 INR / Piece
Weight :
400.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Silver |
| Material | Metal |
| Computerized | No |
| Automatic Grade | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Drive Type | Electric |
| Weight (kg) | 400.00 Kilograms (kg) |
| Payment Terms | Others, Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 15 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | If order is confirmed we will reimburse the sample cost |
| Currency | INR |
| Shipping Type | order_percent |
| Stock Quantity | 10 |
| Brand Name | GRAVITY ENTERPRISE |
| Min Quantity | 1 |
| Shipping Rate | 7.00 |
| Color | Silver |
| GSTIN | 18% |
| MRP | 410000.00 INR |
| Pkg Box Length | 36.00 in |
| Price | 310000.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Height | 78.00 in |
| Max Quantity | 10 |
| Pkg Box Breadth | 42.00 in |
| Moq | 1 |
| Returnable | No |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Weight | 400.00 Kilogram |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Pattern : Plain, Printed
Pack Type : Oil Pouch
Technics : Machine Made
Use : Packaging
Feature :
Moisture Resistance
High Strength
Low maintenance
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Gravity Enterprise has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Packaging Machine from Gravity Enterprise at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24COKPP2800R1ZI
Payment Mode
Cheque
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24COKPP2800R1ZI
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Krunal Patel
Address
134 Neptune Industrial Park, B/H Royal Restaurant, Nr. Karnavati Estate, S.P. Ring Road, Ahmedabad, Gujarat, 382415, India
Report incorrect details

























