
Automatic Namkeen Packing Machine - Stainless Steel, 1500x1000x1800mm, Silver | Automatic, Efficient, Versatile, Reliable, 1000 Bags/hr
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Packing Machine |
| Dominant Color | Silver |
| Power Supply | 220V |
| Production Capacity | 1000 bags/hr |
| Weight | 100kg |
| Dimensions | 1500x1000x1800mm |
| Material | Stainless Steel |
| Usage | Automatic packaging of namkeen and other food items. Suitable for center-sealed and four-side sealed pouches. |
| Features | Automatic, Efficient, Versatile, Reliable, Durable, Precise, Food-grade, Cost-effective |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID) |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Drolia Die & Moulds has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from Drolia Die & Moulds at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Inderjeet
Address
Plot No. RZA 33, Najafgarh, Nangloi Road, Near Sant Ishwar Dham Udaseen Ashram. New Delhi, Delhi, 110043, India
Report incorrect details

























