
Automatic Money Counting Machine
Price: 7500.00 INR / Piece
(7500.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | White & Gray |
| Product Type | Automatic Money Counting Machine |
| General Use | Bank, Office, Cash Counter |
| Counting Speed | 1200 notes/minute |
| Weight (kg) | 7.5 |
| Type | Other, Fully Automatic |
| Computerized | Yes |
| Automatic | Yes |
| Counting Display | Other, Dual LED Display |
| Batch Display | Other, Yes |
| Detection Function | Other, IR, UV, MG |
| Power Consumption | 75W |
| Voltage | AC 220V, 50Hz |
| Material | Other, ABS Plastic & Metal |
| Dimension (L*W*H) | 292 x 246 x 178 mm |
| Hopper Capacity | 200 notes |
| Stacker Capacity | 200 notes |
| Suitable Currency | Other, INR, USD, EUR, Multi-currency |
| Feature | Other, Auto Start/Stop, Batch, Add, Error Detection |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 5-7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Stock Quantity | 5 |
| Returnable | No |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price | 7500.00 INR (Approx.) |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Color | White & Gray |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Service Provider, Supplier, Trading Company, Retailer
Employee Count
10
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33BFOPG4569Q1ZO
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33BFOPG4569Q1ZO
Chennai, Tamil Nadu
proprietor
Mr. Gowtham
Members since
1 Years
Address
71/118, First Floor, Vanniar Street, Choolaimedu, Chennai, Tamil Nadu, 600094, India
money counting machine in Chennai
Report incorrect details






























