
Automatic Milk Pouch Packing Machine 8, Packaging Type: Pouch
Price: 245000.00 INR / Piece
(245000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Packing Machine |
| Dominant Color | Silver |
| Packaging Material | Pouches |
| Capacity | Variable |
| Power | 220V |
| Dimensions | 1500x800x1200 mm |
| Weight | 500 kg |
| Usage | Packing milk into pouches automatically. |
| Features | Automatic operation, High speed, Milk pouches, Efficient packing, Durable design, Easy operation |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 5 |
| Brand Name | Shivalaya Machinery Mfg. Co. |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price | 245000.00 INR (Approx.) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shivalaya Machinery Mfg. Co. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from Shivalaya Machinery Mfg. Co. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
1979
GST NO
23AACPY6340B1Z0
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23AACPY6340B1Z0
Indore, Madhya Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Rajesh Yadav
Address
No.-1, Shivaji Nagar, Vishranti Chouraha, Behind Hukumchand Mill, Indore, Madhya Pradesh, 452003, India
milk pouch packing machine in Indore
Report incorrect details


























