
Matt Finished Automatic Linear Vial Washer
Price: 300000.00 INR / Unit
(300000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Matt finished |
| Type | Pharmaceutical Packaging Machine |
| Material | SS |
| Capacity | 2ml to 30ml Vials Kg/hr |
| Computerized | No |
| Control Mode | Automatic |
| Voltage | 415V Watt (w) |
| Power | 1 HP Watt (w) |
| Weight (kg) | 450 Kgs Kilograms (kg) |
| Dimension (L*W*H) | 2000mm (L) X 950mm (W) Millimeter (mm) |
| Warranty | 1 Year |
| FOB Port | Ahmedabad |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Cheque |
| Supply Ability | 3 Per Month |
| Delivery Time | 6 Week |
| Packaging Details | Export Worthy Wooden Packing |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | ISO 9001 - 2015 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 5 |
| Price | 300000.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | HARSIDDH ENGINEERING CO. |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Color | Matt finished |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Manufacturer and Exporter Of Pharmaceutical machinery For Injectable Ampoules, Liquid Vials, Dry Powder Section, Tablet Capsule Counting & Filling Line
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AAICH0032L1ZU
Certification
ISO 9001 - 2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAICH0032L1ZU
Ahmedabad, Gujarat
Director
Mr Sanjay Mevada
Address
Shed No. 63 ,Ahmedabad Bypass, Ahmedabad, Gujarat, 382415, India
ampoule washing machine in Ahmedabad
Report incorrect details











































