
Automatic Labeling Machine - Accuracy: 100 %
Price: 254290.00 INR / Unit
(215500.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
254290.00 INR / Unit
Weight :
130.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Silver |
| Material | SS |
| Automatic Grade | Automatic |
| Control System | Human Machine Interface |
| Drive Type | Electric |
| Accuracy | 100 % |
| Voltage | 220 Volt (v) |
| Dimension (L*W*H) | 130 x 80x 80 Millimeter (mm) |
| Capacity | 25-50 Pcs/min |
| Feature | High Performance, High Efficiency |
| Warranty | Yes |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Price | 215500.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | CREATEC |
| Weight | 130.00 Kilogram |
| Currency | INR |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Length | 120.00 cm |
| Pkg Box Height | 90.00 cm |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 5 |
| Moq | 1 |
| MRP | 254290.00 INR |
| Pkg Box Breadth | 75.00 cm |
| Returnable | No |
| Shipping Type | actual |
| Color | Silver |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Unit/Units |
| GSTIN | 18% |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, CREATEC PACKING SOLUTIONS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Label & Sticker Labeling Machine from CREATEC PACKING SOLUTIONS at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
22
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AAMFC2987N1ZU
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AAMFC2987N1ZU
Coimbatore, Tamil Nadu
Accepts only Domestic inquiries
Partner
Mr Karuppuswami V
Members since
1 Years
Address
1/26, D2, Gandhi Street, Vilankuruchi, Coimbatore, Tamil Nadu, 641035, India
Report incorrect details


























