
Automatic Kurkure Packing Machine - Stainless Steel, 1050x850x1920mm , 1000 Bags/min Capacity, Silver Color, Plc Control, Heavy Duty Electric Drive
Price: 236000.00 INR
(200000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
236000.00 INR / Piece
Weight :
400.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Silver |
| Type | Other, Automatic Kurkure Packing Machine |
| Material | SS |
| Feature | Heavy Duty Machine |
| Automatic Grade | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Drive Type | Electric |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Others |
| Delivery Time | 15-20 Days |
| Packaging Details | As required. |
| Main Domestic Market | All India |
| Pkg Box Height | 96.00 in |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Packsize | 1 |
| GSTIN | 18% |
| Price | 200000.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Shipping Type | flat_rate |
| Returnable | No |
| Color | Silver |
| Pkg Box Breadth | 36.00 in |
| Moq | 1 |
| Stock Quantity | 10 |
| Pkg Box Length | 36.00 in |
| Shipping Rate | 10000.00 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| MRP | 236000.00 INR |
| Brand Name | DUBEY PACKAGING MACHINES |
| Weight | 400.00 Kilogram |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Model: SPLP-1000
Power: 1750 W
Voltage: 220V/50 Hz
Dimension: 1050x850x1920mm
Weight: Kg
Product Capacity: 1000 bag/min
Company Details
Bringing top of the line solutions for our industry partners in the form of Automatic Kurkure Packing Machine, Detergent Powder Packing Machine, Pouch Packing Machines, etc., we are a professionally managed firm from Madhya Pradesh. We offer reliable assistance in selecting and buying multiple models of these machines through our online store. Please give us a brief about the equipment you desire and we assure we will send the exact model you are looking for within the delivery timeframe specified.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Wholesaler, Dealer, Fabricator, Producer
Employee Count
8
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
23DLFPD4413M1ZB
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA), Telegraphic Transfer (T/T)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23DLFPD4413M1ZB
Bhopal, Madhya Pradesh
Proprietor
Mr Jitesh Dubey
Address
Near K.S. Convent School, Dhamania Road, Khajoori Sadak, Teh Huzur, Bhopal, Madhya Pradesh, 462030, India
kurkure packing machine in Bhopal
Report incorrect details








































