
Silver Automatic Khada Masala Pouch Packing Machine
Price: 145000.00 INR / Piece
(145000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Dimensions | 150x80x180cm |
| Power | 3kw |
| Weight | 300kg |
| Capacity | 100bags/min |
| Voltage | 220V |
| Warranty | 1year |
| Features | Automatic Pouch Packing, High Speed Packing, Easy Operation, Durable Design, Efficient Sealing, Precise Weighing, Cost Effective, Versatile Packaging |
| Color | Silver |
| Type | Pouch Packing Machine, Other |
| Feature | Rust Proof, Highly Efficient |
| Computerized | No |
| Automatic Grade | Automatic |
| Control System | Human Machine Interface |
| Drive Type | Electric |
| Supply Ability | 20 Per Month |
| Delivery Time | 10 Days |
| Stock Quantity | 10 |
| Brand Name | Shiv Packaging Industries |
| Mop | 1 |
| Color | Silver |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Price | 145000.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Packsize | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27BTWPP3332A1ZL
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27BTWPP3332A1ZL
Pune, Maharashtra
Proprietor
Mr Kanhaiyalal Pragat
Members since
4 Years
Address
Ground Floor, Survey No . 232/2, Khandoba Mal, Rajmata Jijau Flyover, Bhosari, Pimpri Chinchwad, Pune, Maharashtra, 411039, India
automatic pouch packing machines in Pune
Report incorrect details

































