
Automatic Irregular Shaped Sachet Stick Packing Machine Capacity: 10-60(bags/min) Milliliter (Ml)
Price: 600000 INR
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
Brand Name :
Guangzhou Jia De Packaging Equipments Co.,ltd
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | White |
| Type | Multi-Function Packaging Machines |
| Material | face mask, cosmetic.liquid,powder |
| Feature | Beverage, Chemical, Food, Medical, Commodity |
| Auxiliary Packaging Machine Type | Cleaner |
| Capacity | 10-60(bags/min) Milliliter (mL) |
| Computerized | Yes |
| Automatic Grade | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Drive Type | Pneumatic |
| Power | 220v/50-60hz 380v/50hz Microampere (I1/4A) |
| Voltage | 500 Microampere (I1/4A) |
| Weight (kg) | 1899*1345*865mm Long Ton |
| Dimension (L*W*H) | white Millimeter (mm) |
| Warranty | 2 years |
| FOB Port | INR650000 |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Western Union, Paypal, Delivery Point (DP), Telegraphic Transfer (T/T), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 500 Per Month |
| Delivery Time | 25 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Wooden case |
| Main Export Market(s) | Australia, North America, South America, Eastern Europe, Middle East, Africa, Central America, Western Europe, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | CE |
| Unit Type | Unit/Units |
| Stock Quantity | 10 |
| Price Type | fixed |
| Color | White |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Mop | 1 |
| Packsize | 1 |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| Brand Name | Guangzhou Jia De Packaging Equipments Co.,Ltd |
| Price | 600000.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Guangzhou Jia De Packaging Equipments Co.,Ltd has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from Guangzhou Jia De Packaging Equipments Co.,Ltd at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Guangzhou, Guangdong
Name
Doss
Address
null Guangzhou, Guangdong, a6, China
sachet packing machine in Guangzhou
Report incorrect details



































