
Automatic Grade Cnc Coil Winding Machine - 45kg Electric Power Source | New Rust-resistant Design, Long Functional Life, Easy To Operate, High Efficiency
Price: 56640.00 INR / Unit
(48000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
56640.00 INR / Unit
Weight :
45.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CNC Coil Winding Machine |
| General Use | Coil Winding Work |
| Weight (kg) | 45.00 Kilograms (kg) |
| Automatic | Yes |
| Power Source | Electric |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Others, Paypal, Cash in Advance (CID), Cheque |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Weight | 45.00 Kilogram |
| Brand Name | Anjanadri Electro Tech |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Breadth | 48.00 in |
| GSTIN | 18% |
| Shipping Type | free |
| Min Quantity | 1 |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Currency | INR |
| Unit Type | Unit/Units |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Length | 48.00 in |
| Packsize | 1 |
| Price | 48000.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Max Quantity | 100 |
| MRP | 56640.00 INR |
| Pkg Box Height | 42.00 in |
| Moq | 1 |
| Stock Quantity | 100 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Specialty : Long functional life
Features : Rust resistance
Advantage : Easy to Operate
Performance : Optimum
Corrosion Resistance : Yes
Technology : Latest
Efficiency : High
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Anjanadri Electro Tech has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Coil Winding Machines from Anjanadri Electro Tech at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
29ACMPH9265N2ZN
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 29ACMPH9265N2ZN
Bengaluru, Karnataka
Manager
Mr. Manju Nath
Address
63, 2nd Cross, Lakshmi Nagar, Kirloskar colony, West Of Chord Road, Bengaluru, Karnataka, 560079, India
cnc coil winding machine in Bengaluru
Report incorrect details


































