
Semi Automatic Coil Winding Machine - Electric, 45 Kg, Automatic | Easy To Operate, Corrosion Resistant, Long Functional Life
Price: 56640.00 INR
(48000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
56640.00 INR / Unit
Weight :
45.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Semi Automatic Coil Winding Machine |
| General Use | Coil Winding Work |
| Weight (kg) | 45.00 Kilograms (kg) |
| Automatic | Yes |
| Power Source | Electric |
| Payment Terms | Paypal, Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
| Shipping Type | free |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 100 |
| MRP | 56640.00 INR |
| Moq | 1 |
| Pkg Box Height | 42.00 in |
| Pkg Box Breadth | 48.00 in |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Returnable | No |
| Brand Name | Anjanadri Electro Tech |
| Max Quantity | 100 |
| Pkg Box Length | 48.00 in |
| Mop | 1 |
| Min Quantity | 1 |
| GSTIN | 18% |
| Price | 48000.00 INR (Approx.) |
| Weight | 45.00 Kilogram |
| Price Type | fixed |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Advantage : Easy to Operate
Performance : Optimum
Corrosion Resistance : Yes
Technology : Latest
Efficiency : High
Functional Life : Long
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Anjanadri Electro Tech has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Coil Winding Machines from Anjanadri Electro Tech at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
29ACMPH9265N2ZN
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 29ACMPH9265N2ZN
Bengaluru, Karnataka
Manager
Mr. Manju Nath
Address
63, 2nd Cross, Lakshmi Nagar, Kirloskar colony, West Of Chord Road, Bengaluru, Karnataka, 560079, India
automatic coil winding machine in Bengaluru
Report incorrect details





























