
Automatic Grade Aluminium Amf Control Panel
Price: 41300.00 INR / Piece
(35000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
41300.00 INR / Piece
Weight :
25.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Electric Panel |
| Material | Metal |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Paypal, Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 1 Per Week |
| Delivery Time | 10-15 Days |
| Sample Available | Yes |
| Main Domestic Market | Gujarat, All India |
| Pkg Box Breadth | 18.00 in |
| Currency | INR |
| Pkg Box Height | 30.00 in |
| Stock Quantity | 1 |
| Packsize | 1 |
| Min Quantity | 1 |
| Max Quantity | 10 |
| Moq | 1 |
| Pkg Box Length | 30.00 in |
| Weight | 25.00 Kilogram |
| Brand Name | Pravin Engineering Works |
| Returnable | No |
| Mop | 1 |
| Shipping Type | free |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price | 35000.00 INR (Approx.) |
| GSTIN | 18% |
| MRP | 41300.00 INR |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Body Material : Aluminium
Features :
Robust construction
Non-corrosive
Excellent design
High compressive strength
Outstanding engineering
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Pravin Engineering Works has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Control Panel Boards in bulk from Pravin Engineering Works at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
1971
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Tarang Pravinbhai Dodia
Address
Gota Bridge, Near Ice Factory, Nr. Ambick Ice Factory Gota Bridge Nicha Gota, Ahmedabad, Gujarat, 382481, India
amf control panels in Ahmedabad
Report incorrect details




































