
Automatic Glass Door
Price: 49000.00 INR / Piece
(49000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Glass, Aluminum |
| Dimensions | 4.2m wide, 4 parts |
| Weight | 300kg |
| Power | 220V |
| Sensors | Infrared |
| Warranty | 1 year |
| Safety features | Emergency stop |
| Features | Automatic operation, Smooth movement, Durable design, Energy efficient, Easy installation, Safe operation, Modern look, Increased accessibility |
| Supply Ability | 1 Per Day |
| Delivery Time | 7 Days |
| Brand Name | TESLA SECUTECH AUTOMATION |
| Returnable | No |
| Mop | 1 |
| Price | 49000.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Packsize | 1 |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Unit/Units, |
| Product Unit | 1 Unit/Units, |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 15 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07CALPA6322E1Z3
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07CALPA6322E1Z3
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Asif
Address
101, Pratap Nagar, Mayur Vihar Phase - 1 Delhi, Delhi, 110091, India
automatic glass door in Delhi
Report incorrect details









































