
Automatic Garage Door
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Piece
In Stock
Product Specifications
| Power Supply | 120V AC |
| Motor Type | DC motor |
| Dimensions | 14" x 6" x 4" |
| Weight | 10 lbs |
| Material | Aluminum, Steel |
| Operating Temperature | -4°F to 140°F |
| Wireless Range | 100 ft |
| Features | Automatic operation, Remote control, Enhanced security, Quiet operation, Easy installation, Durable design, Reliable performance, Weather resistant |
| Supply Ability | 1 Per Day |
| Delivery Time | 5-7 Days |
| Main Domestic Market | Delhi |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, DVS AUTO DOORS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Doors/Windows Accessories & Fittings from DVS AUTO DOORS at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
25
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAMFD6582A2ZF
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAMFD6582A2ZF
Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr Krishna Kumar
Address
Office Address: B-933, Ground Floor, Rohini Sector 1, Near Avantika Market, Delhi, Delhi, 110085, India
garage door sensor in Delhi
Report incorrect details
































