
Automatic Crown Capping Machine
Price: 241900.00 INR / Unit
(205000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
405000.00 INR / Piece
Weight :
550.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Type | Other, High Speed Crown Capping Machine |
| Material | SS |
| Automatic Grade | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Drive Type | Electric |
| Voltage | 440 Volt (v) |
| Warranty | 1 Year |
| FOB Port | Ahmedabad |
| Payment Terms | Cheque, Letter of Credit (L/C), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 5 Per Month |
| Delivery Time | 1-6 Week |
| Main Export Market(s) | Australia, South America, Western Europe, Middle East, Africa, Central America, Asia, Eastern Europe, North America |
| Main Domestic Market | All India |
| Max Quantity | 10 |
| MRP | 405000.00 INR |
| Shipping Rate | 2.00 |
| Weight | 550.00 Kilogram |
| Moq | 1 |
| Returnable | No |
| Shipping Type | order_percent |
| Min Quantity | 1 |
| GSTIN | 18% |
| Brand Name | LABMECH MACHINERY |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces, Piece/Pieces, Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 10 |
| Pkg Box Height | 25.00 cm |
| Unit Type | Piece/Pieces, Piece/Pieces, Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Price | 205000.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Length | 4.00 cm |
| Pkg Box Breadth | 20.00 cm |
| Packsize | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
8
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24BCVPM2401F1ZS
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24BCVPM2401F1ZS
Ahmedabad, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Mevada Mitul
Address
Plot No. 76, Gajanan Industrial Estate, Opp. Devasya Arcade Sp Ring Road, Hathijan Circle, Ahmedabad, Gujarat, 382445, India
bottle capping machine in Ahmedabad
Report incorrect details
































