
Automatic Copy Router Machine - Capacity: Up To 100 Pieces/hour Pcs/hr
Price: 185000.00 INR / Piece
(185000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Other, Blue & Grey |
| Product Type | Automatic Copy Router Machine |
| General Use | Routing of Aluminum and UPVC Profiles |
| Material | Other, Heavy Duty Steel Body |
| Type | Other |
| Capacity | Up to 100 Pieces/Hour Pcs/hr |
| Weight (kg) | Approx 500 kg Kilograms (kg) |
| Computerized | No |
| Automatic | Yes |
| Bar Feeder | No |
| Power Source | Electric |
| Power Consumption | 1.5 kW Kilowatt (kW) |
| Voltage | 220 V / 50 Hz Volt (v) |
| Table Size | 650 mm x 350 mm |
| Spindle Speed | 12000 RPM RPM |
| Axial Choice | Three Axis Operation |
| Dimension (L*W*H) | 1300 mm x 1200 mm x 1600 mm Millimeter (mm) |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 03-04 Days |
| Brand Name | ZENITH ENGINEERING AND EQUIPMENTS PRIVATE LIMITED |
| Moq | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price | 185000.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Color | Other, Blue & Grey |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 5 |
| Packsize | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer, Fabricator, Producer
Employee Count
15
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AACCZ0991L1ZY
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AACCZ0991L1ZY
Vadodara, Gujarat
Proprietor
Mr. Vaibhav Dhakad
Members since
12 Years
Address
Tsi Power, First, 146, Siddhi Industrial Park, Waghodiya, Vaghodia Industrial Area, Vadodara, Gujarat, 391760, India
cnc router in Vadodara
Report incorrect details








































