






Automatic Collar Type Cup Filler Packaging Machine - Mild Steel, 320 Volt | Fully Computerized, Automatic Operation, 5-year Warranty, Highly Efficient
Price: 442500.00 INR / Unit
(375000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
442500.00 INR / Kilograms
Weight :
560.00 Kilogram
1 Pack Contains :
11
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Mild Steel |
| Feature | Highly Efficient |
| Computerized | Yes |
| Automatic Grade | Automatic |
| Control System | Frequency Speed Control |
| Drive Type | Electric |
| Power | 320 Volt (v) |
| Warranty | 5 Years |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 50 Per Month |
| Delivery Time | 25 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Unit Type | Kilograms/Kilograms |
| Shipping Type | flat_rate |
| Weight | 560.00 Kilogram |
| GSTIN | 18% |
| Pkg Box Height | 2700.00 cm |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Breadth | 1000.00 cm |
| Shipping Rate | 1.00 |
| Pkg Box Length | 1000.00 cm |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 1 |
| MRP | 442500.00 INR |
| Price | 375000.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | expert |
| Packsize | 11 |
| Price Type | fixed |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2023
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
23HEMPK7086H1Z0
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23HEMPK7086H1Z0
Indore, Madhya Pradesh
Proprietor
Mr Jay Katiyar
Members since
2 Years
Address
414/17, Agrawal Compound, Khatipura, Indore, Madhya Pradesh, 452001, India
collar type packing machine in Indore
Report incorrect details



























