
Automatic Changeover Switches - Product Type: Manual
Price: 5900.00 INR / Unit
(5000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
5900.00 INR / Unit
Weight :
1.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
10
In Stock
Product Specifications
| Color | Gray |
| Product Type | Manual |
| Max. Voltage | 220-415 Volt (V) |
| Usage & Applications | Electrical |
| Display Type | Analog |
| Frequency | 50-60 Hertz (HZ) |
| Features | Durable |
| Material | Plastic, Metal |
| Conductor | Copper, Aluminium |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 100 Per Week |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | BOX |
| Main Domestic Market | Uttar Pradesh |
| Stock Quantity | 100 |
| Returnable | No |
| Product Unit | 10 Unit/Units |
| Weight | 1.00 Kilogram |
| Brand Name | Havells |
| Packsize | 1 |
| Currency | INR |
| GSTIN | 18% |
| Pkg Box Breadth | 12.00 cm |
| Color | Gray |
| Shipping Type | actual |
| Pkg Box Length | 12.00 cm |
| MRP | 5900.00 INR |
| Unit Type | Unit/Units |
| Mop | 10 |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Height | 15.00 cm |
| Price | 5000.00 INR (Approx.) |
| Minimum Ordered Packs | 10 |
Product Overview
Key Features
| Type : | Manual |
| Number of Poles : | 3P |
| Rated Current : | 60 A |
| Rated Voltage : | 380 V |
| Quality : | Optimum |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, AR INDUSTRIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Switches in bulk from AR INDUSTRIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Wholesaler
Employee Count
25
Establishment
2021
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09KISPS9128D1ZD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09KISPS9128D1ZD
Noida, Uttar Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
Manager
Mr Arunesh Singh
Address
Plot No. A-37, Ground Floor, Near Jal Ghar, Sector- 5, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
automatic changeover switch in Noida
Report incorrect details
































