
Automatic Center Opening Door
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Dimensions | Variable |
| Height | 2000 mm |
| Finish | SS finish |
| Grade | 1.2 mm |
| Capacity | 272 kg |
| Usage | Household, office buildings |
| Max Persons | 4 |
| Max Stops | 5 |
| Max Travel | 13 mtr |
| Speed | 0.63 m/sec |
| Features | Automatic opening, Center opening, Stainless steel, Safe operation, Easy access, Durable design, Space saving |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, S S ELEVATORS & ESCALATORS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Elevators, Lifts & Escalators from S S ELEVATORS & ESCALATORS at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Fabricator
Employee Count
10
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
19GGKPS1660A1ZA
Payment Mode
Cash Advance (CA), Cheque, Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19GGKPS1660A1ZA
Kolkata, West Bengal
Proprietor
Mrs.sudha Sudha
Address
Plot No.7/A, Dr.M.N.Chatterjee Sarani, Raja Bazar, Narkeldanga, Near Tasveer Mahal Cinema, Kolkata, West Bengal, 700009, India
automatic door system in Kolkata
Report incorrect details










































