
Automatic Cattle Feed Making Machine, Voltage: 220v
Price: 42000.00 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 3 kW |
| Capacity | 500 kg/h |
| Dimensions | 1.5m x 1m x 2m |
| Weight | 500 kg |
| Material | Steel |
| Motor | Electric |
| Usage | Grinding cattle feed ingredients into a uniform consistency for livestock |
| Safety | CE Certified |
| Features | Automatic Operation, Efficient Grinding, Consistent Output, Reduced Labor, Improved Quality |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, DASP MART PRIVATE LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Food Processing Machinery in bulk from DASP MART PRIVATE LIMITED at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
25
Establishment
2020
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AAHCD9019Q1ZW
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAHCD9019Q1ZW
Pratapgarh, Uttar Pradesh
Managing Director
Mr. Shivendra
Address
357 NEW BASTI, BALIPUR BEHIND JANTA TENT SADAR, Pratapgarh, Uttar Pradesh, 230001, India
Report incorrect details

































