
Automatic Cash Counting Machine
Price: 150000.00 INR
(150000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Dimensions | 305x295x345 mm |
| Weight | 9.8 kg |
| Hopper capacity | 800 notes |
| Stacker capacity | 100/200 notes |
| Display | 4.3" touch screen |
| Power | 240V, 50Hz |
| Reject capacity | 50/100 notes |
| Features | Fast counting, Accurate results, Easy operation, High capacity, Durable design, User friendly, Cost effective |
| FOB Port | Laxmi nagar |
| Supply Ability | Yes |
| Delivery Time | 7 days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Price | 150000.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 10 |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Brand Name | FUTURE DIGITECH SOLUTIONS |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Hopper Capacity : 800 Notes
Dimensions : 305 x 295 x 345 Mm
ModelDORS : 800
Stacker Capacity : 100/200 Notes
Display Technology : 4.3" (11 Cm) Color Touch Screen
Power Supply : 240V, 50Hz
Reject Capacity : 50/100 Notes
Net Weight : 9.8 Kg
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, FUTURE DIGITECH SOLUTIONS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Banking Automation Products in bulk from FUTURE DIGITECH SOLUTIONS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Name
Mr Irfan
Address
Laxmi Nagar, Mandawali, Near HDFC Bank, Delhi, Delhi, 110092, India
cash counting machines in Delhi
Report incorrect details


























