
Air Conditioning System - High Efficiency Cooling | Designer For Trains And Urban Transit, Superior Quality Assurance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Model | AC-SYS-1 |
| Cooling Capacity | 10 kW |
| Voltage | 230V |
| Dimensions | 1000x500x200 mm |
| Weight | 50 kg |
| Material | Aluminum, Steel |
| Usage | Rail transport climate control |
| Features | Cooling, Efficient, Reliable, Durable, Precise |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Knorr-Bremse Technology Center India Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Air Conditioner in bulk from Knorr-Bremse Technology Center India Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Pune, Maharashtra
Project Manager
Mr. Nanasaheb Deokate
Address
hinjewadi, phase 2, taluka man, Pune, Maharashtra, 411057, India
air conditioning systems in Pune
Report incorrect details


































