
Air Conditioning System - High-efficiency Climate Control | Advanced Air Quality Management, Optimal Humidity Regulation, Enhanced Ventilation
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Model | VRF |
| Capacity | 10-50 TR |
| Refrigerant | R410A |
| Power | 3-Phase |
| Voltage | 415V |
| Dimensions | 1500x800x600 mm |
| Weight | 500 kg |
| Usage | Commercial buildings, Large spaces, Industrial facilities |
| Material | Steel |
| Efficiency | EER 3.5 |
| Features | Cooling, Comfort, Efficient, Reliable, Durable, Quiet operation |
Product Overview
Key Features
It consists of a group of components or equipment connected in series to control the environmental parameters.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Innovative Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Air Conditioner in bulk from Innovative Solutions at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
29AANPI0634B1Z0
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 29AANPI0634B1Z0
Bengaluru, Karnataka
Partner
Mr. Ayyappan
Address
Plot No 276, Near Mes Road, Muthyalamma Nagar, Muthyalamma Nagar, Bengaluru, Karnataka, 560054, India
air conditioning systems in Bengaluru
Report incorrect details
































