
Air Conditioning System - Premium Grade Raw Material, Energy Efficient Cooling | Trustworthy Supplier With Competitive Rates
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Cooling Capacity | 10-20 kW |
| Heating Capacity | 8-15 kW |
| Refrigerant Type | R410A |
| Power Supply | 220-240V |
| Dimensions | 1000x800x500mm |
| Weight | 150kg |
| Usage | Commercial buildings, offices, residential spaces. Optimal for climate control. |
| Features | Cooling, Heating, Efficient, Reliable, Durable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Prime Engineers has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Air Conditioner in bulk from Prime Engineers at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Pravendra Singh
Address
Plot No-92, Navjiwan Vihar, Near Aurobindo College, Malviya Nagar, New Delhi, Delhi, 110017, India
Report incorrect details


























