
Air Conditioning System - Advanced Energy Efficient Technology | Customizable, High-quality Manufacturing, Rigorous Quality Testing
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Model | AC-1234 |
| Cooling Capacity | 12000 BTU/hr |
| Refrigerant | R-410A |
| Power Consumption | 1200W |
| Voltage | 230V |
| Dimensions | 100x50x30 cm |
| Usage | Residential/Commercial cooling |
| Weight | 30 kg |
| Features | Cooling, Comfort, Efficiency, Quiet operation, Reliable, Durable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Power Cooling Co. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Air Conditioner in bulk from Power Cooling Co. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
5
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Howrah, West Bengal
Proprietor
Mr. Ashok Baug
Address
MASJID BUILDING, HOWRAH AMTA ROAD, DOMJPUR, Howrah, West Bengal, 711405, India
air conditioning systems in Howrah
Report incorrect details






























