
Air Conditioners
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | AC Unit |
| Color | Silver |
| Cooling Capacity | 1-5kW |
| Energy Efficiency | SEER 15+ |
| Dimensions | Variable |
| Weight | 20-50kg |
| Refrigerant | R410A |
| Usage | Residential and commercial spaces cooling |
| Warranty | 1 year |
| Noise Level | 40-50 dB |
| Features | Cooling, Efficiency, Quiet operation, Compact design, Easy installation, Reliable performance |
Company Details
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
35
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Ms. Narmada Kumari Maharana
Address
Plot No. 2, Ground Floor, New Ekta CHS, Building No. K11, Station Road, Kanjur marg West, Near MMRDA Complex, Mumbai, Maharashtra, 400078, India
Report incorrect details
























