
Air Conditioners
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Cassette AC |
| Color | White |
| Dimensions | 600x600 mm |
| Cooling Capacity | 24000 BTU |
| Refrigerant | R410A |
| Voltage | 220V |
| Usage | Commercial and residential spaces, ceiling mounted |
| Weight | 25kg |
| Warranty | 1 year |
| Features | Cooling, Efficient, Quiet operation, Compact design, Easy Installation |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, AMRATHA COOLING SYSTEM has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Air Conditioner from AMRATHA COOLING SYSTEM at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider
Establishment
2007
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bengaluru, Karnataka
Proprietor
Mr. Sreejith Jith Amritha
Address
Plot No. 2, Tank Bont Road, Mathikera, Opposite J C Park, Bengaluru, Karnataka, 560054, India
Report incorrect details

























