
Air Conditioners - Finest Grade Raw Material, Designed With Cutting-edge Techniques | Trustworthy Supplier With Competitive Rates
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Split System |
| Color | White |
| Cooling Capacity | 1.5-2.5kW |
| Refrigerant | R32 |
| Energy Efficiency | 5-star |
| Dimensions | 800x300x200mm |
| Weight | 15-25kg |
| Usage | Residential or Commercial cooling |
| Warranty | 1 Year |
| Features | Cooling, Efficient, Quiet operation, Reliable, Durable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, I.A Control System has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Air Conditioner in bulk from I.A Control System at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Greater Noida, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. I. A. Ahmad
Address
Shop No.5 , Sharma Market, Tugalpur, Behind Ansal Plaza, Greater Noida, Uttar Pradesh, 201310, India
Report incorrect details

































