
Air-conditioners
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Floor AC |
| Color | White |
| Dimensions | 1200x400x200 mm |
| Power | 2 kW |
| Refrigerant | R410A |
| Weight | 80 kg |
| Certification | CE |
| Usage | Space cooling in homes and offices |
| Features | Cooling, Efficient, Reliable, Quiet operation, Easy install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SHYAM & CO. SALES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Air Conditioner from SHYAM & CO. SALES at Trade India quality-assured services.
Business Type
Importer, Service Provider, Supplier
Employee Count
15
Establishment
1920
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ambala Cantt, Haryana
CEO
Mr. Nain Kanwar
Address
PLOT No-170, STAFF ROAD, Ambala Cantt, Haryana, 133001, India
split air conditioner unit in Ambala Cantt
Report incorrect details































