
Ac Stand - Wall Mounted, Heavy-duty Stainless Steel, 1m Length, 3.7kg Load Capacity - Premium Quality, Durable Design
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal |
| Dimensions | Variable |
| Weight | Variable |
| Finish | Powder coated |
| Load Capacity | High |
| Installation type | Wall/Floor |
| Color | Silver |
| Features | Strong support, Easy installation, Durable design, Versatile use, Cost effective, Load bearing, Rigid structure, Premium quality |
Product Overview
Key Features
We are an eminent manufacturer, supplier and exporter of AC Stand to our clients. It is widely preferred by our clients for its load bearing capacity, rigid construction and premium quality. It is available in various specifications to suit the requirements of variegated clients. AC Stand makes use of strong and reliable material and machinery in its making in compliance with the set industrial norms and standards. clients can avail it from us at highly feasible prices in the market.
| Name of item | Weight approx. |
| C.D.U . wall mounted stand | 3.700 kg |
| C.D.U . wall mounted stand | 3.400 kg |
| C.D.U . wall mounted stand | 3.150 kg |
| C.D.U.wall mounted stand (Stainless steel ) | 2.100 kg |
| C.D.U.wall mounted stand ( 1 mtr. Length ) | 6.750 kg |
| C.D.U.floor mounted stand | 2.950 kg |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ASHU MOTORS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Builders & Construction Hardware in bulk from ASHU MOTORS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
1997
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Sunil Gulati
Address
B-71/2, Mayapuri Industrial Area, Phase-I, New Delhi, Delhi, 110064, India
Report incorrect details





































