
Air Conditioner Remote Handsets
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 150x50x20 mm |
| Frequency | 433MHz |
| Power Source | Battery |
| Range | 10m |
| Usage | Controls AC units functions like temperature, fan speed, and modes. |
| Features | Easy operation, Compact design, Durable, Long life, Water resistant |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, M.k. Trading Company has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Air Conditioner in bulk from M.k. Trading Company at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Director
Mr. Mehul Agarwal
Address
No-1664, daikin rai street, Daryaganj, Delhi, Delhi, 110002, India
Report incorrect details









































