
Air Conditioner Remote - Plastic Material, 15 Buttons, Lcd Display | 2.4 Ghz Frequency, Battery Powered, 10 Meters Operating Range
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Control board |
| Dominant Color | Green |
| Dimensions | 150 x 100 mm |
| Material | Printed Circuit Board |
| Operating Voltage | 12V DC |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Weight | 150g |
| Usage | Controls AC unit functions, including temperature, fan speed, and operation modes. |
| Compliance | RoHS compliant |
| Features | Easy control, Energy saving, Temperature setting, Fan speed control, Reliable operation |
| Payment Terms | Paypal, Others, Western Union, Telegraphic Transfer (T/T) |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Power Marutha Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Air Conditioner in bulk from Power Marutha Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Proprietor
Mr Maruthamuthu
Address
96, South Sivan Koil Street, Vadapalani, Chennai, Tamil Nadu, 600026, India
Report incorrect details

























