
Air Conditioner Compressor - Durable Metal Design | Precision Engineered, High Performance, Long Lasting
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel |
| Compressor type | Rotary |
| Refrigerant | R410A |
| Voltage | 220-240V |
| Power | 1.5 HP |
| Dimensions | 300 x 250 x 200 mm |
| Weight | 15 kg |
| Features | Durable, Efficient, Quiet operation, Low maintenance, Reliable performance |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Others |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Gulmarg Refrigeration & Airconditioning has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Compressors & Allied Equipment from Gulmarg Refrigeration & Airconditioning at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider
GST NO
06AFJPD1393K1ZE
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AFJPD1393K1ZE
Gurugram, Haryana
Manager
Mr. Nil Kamal
Address
150/4, Near Gupta Hospital, Jacubpura, Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details






























