
Air-conditioner Compressor
Price: 1 USD
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
100
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 10.5 inches x 5.5 inches x 4.5 inches |
| Weight | 15 lbs |
| Voltage | 115V |
| Amperage | 10A |
| Refrigerant | R410A |
| Horsepower | 1/2 HP |
| Features | High Efficiency, Durable Design, Quiet Operation, Low Vibration, Easy Installation, Reliable Performance, Energy Saving |
| FOB Port | Shanghai |
| Payment Terms | Western Union, Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Cash Against Delivery (CAD), Telegraphic Transfer (T/T) |
| Supply Ability | 1000 Per Day |
| Delivery Time | 25 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Packaging Details | 10pcx/box |
| Main Export Market(s) | Australia, Central America, North America, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Africa, Asia |
| Certifications | UL,VDE,CQC,CE,CB,SGS |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Jiangsu Xinya Trading Co.,Ltd has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electronic Products & Components in bulk from Jiangsu Xinya Trading Co.,Ltd at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer
Establishment
1990
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jiangsu, Jiangsu Sheng
Name
Mrs. Liu Grace
Address
NO.8, Nanhuan Road, Xinbei District, Changzhou Jiangsu, Jiangsu Sheng, 231001, China
Report incorrect details









































