
Air Conditioner
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Whirlpool
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Air Conditioner |
| Color | White |
| Cooling Capacity | 12000 BTU |
| Voltage | 220V |
| Refrigerant | R410A |
| Dimensions | 900x300x200 mm |
| Weight | 25 kg |
| Usage | Residential cooling, space cooling, commercial cooling in small-scale establishments. |
| Features | Cooling, Efficient, Quiet Operation, Remote Control, Easy Install |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sky Cooling Systems has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Air Conditioner in bulk from Sky Cooling Systems at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. Sudhakar Subramanian
Address
No.6-281, Street Number 1, Karambakkam, Devi Nagar, Porur, Near By Grand Residency, Chennai, Tamil Nadu, 600116, India
Report incorrect details
















