
Air Conditioner - 900x250x200 Mm, White, 1.5-2.0 Kw Cooling Capacity, R32 Refrigerant | Compact Design, Hassle-free Operation, Energy Efficient
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Lg
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Air Conditioner |
| Color | White |
| Cooling Capacity | 1.5-2.0 kW |
| Refrigerant | R32 |
| Power Consumption | 1.5 kW |
| Dimensions | 900x250x200 mm |
| Weight | 10-15 kg |
| Energy Efficiency Rating | 3-star |
| Usage | Hotels, offices, restaurants |
| Features | Easy maintenance, Hassle-free operation, Compact design, Long life, Energy efficient |
Company Details
Business Type
Distributor, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. Siva Perumal
Address
No. 5/3, MMDA Colony, Mettu kuppam Main Road, Maduravoyal, Chennai, Tamil Nadu, 600095, India
lg split air conditioner in Chennai
Report incorrect details

































