
Air Conditioner
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | HVAC Unit |
| Color | Off-white |
| Cooling Capacity | 10-20kW |
| Refrigerant | R410A |
| Power Supply | 220-240V |
| Dimensions | 1000x800x500mm |
| Weight | 150kg |
| Usage | Space cooling in commercial or residential settings. Suitable for various room sizes and environmental conditions |
| Features | Cooling, Efficiency, Quiet operation, Reliable, Durable |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, APEX AIRCONDITIONERS SECURITY SOLUTIONS INVERTORS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Air Conditioner from APEX AIRCONDITIONERS SECURITY SOLUTIONS INVERTORS at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
32
Establishment
1998
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Nikhil
Address
17/15, Moti Nagar, Near Primary School, New Delhi, Delhi, 110015, India
Report incorrect details























