
Air Conditioner - 12000 Btu/h, 50x40x30 Cm , Compact, Efficient, Quiet Operation, Easy Install, 1.5 Kw Power Consumption, R410a Refrigerant, 220v
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Speed
In Stock
Product Specifications
| Cooling Capacity | 12000 BTU/h |
| Voltage | 220V |
| Refrigerant | R410A |
| Dimensions | 50x40x30 cm |
| Weight | 25 kg |
| Power Consumption | 1.5 kW |
| Usage | Room cooling, home, office |
| Features | Cooling, Efficient, Compact, Quiet operation, Easy install |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, APEX AIRCONDITIONERS SECURITY SOLUTIONS INVERTORS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Air Conditioner from APEX AIRCONDITIONERS SECURITY SOLUTIONS INVERTORS at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
32
Establishment
1998
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Nikhil
Address
17/15, Moti Nagar, Near Primary School, New Delhi, Delhi, 110015, India
Report incorrect details
























