
Air Conditioner
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Window AC |
| Color | White |
| Cooling Capacity | 1.5kW |
| Dimensions | 50x40x30 cm |
| Voltage | 220V |
| Weight | 25kg |
| Refrigerant | R410A |
| Usage | Room cooling in residential or small commercial settings |
| Features | Cooling, Efficient, Quiet operation, Compact design, Easy install |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ZEN AIR has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Air Conditioner from ZEN AIR at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
25
Establishment
2006























