
Long Lasting Air Conditioner
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Window AC |
| Dominant Color | White |
| Cooling Capacity | 5000 BTU |
| Voltage | 230V |
| Dimensions | 40x40x50 cm |
| Weight | 25 kg |
| Refrigerant | R410A |
| Usage | Industrial cooling applications, reliable cooling for workspaces and industrial sites. |
| Features | Long lasting, Low power, Easy operate, Negligible maintenance, Durable design, Long service life |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cheque, Cash Against Delivery (CAD), Others, Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Quality : Good
Usage : Industrial
Advantages : Easy to operate
Durability : Long life
Features :
a c Less power consumption
a c Negligible maintenance
a c Long lasting service
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
1997
Working Days
Friday To Wednesday
GST NO
27AAQPB0119H1Z0
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAQPB0119H1Z0
Chakan, Maharashtra
Proprietor
Mr Ankush Sahadu Bendure
Address
Gat No. 2491/1, Pune Nashik, Road, Chakan opp Swapnanagari Housing Complex Tal. Khed, Dist-Pune, Chakan, Maharashtra, 410501, India
Report incorrect details






































