
Abb Pm581 C4
Price: 15000.00 INR / Piece
(15000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Features | Programmable timer, LCD display, Easy programming, Versatile applications, Reliable operation, Compact size, Modular design |
| IP Rating | IP20 |
| Shape | Rectangular |
| Mounting Type | DIN Rail Mounting |
| Humidity % | 5% to 95%, non-condensing |
| Efficiency | High |
| Overheating Protection | YES |
| Operating Temperature | 0AdegC to +60AdegC |
| Color | Grey |
| Connector Type | Removable Terminal Blocks |
| Insulation Material | Polycarbonate Housing |
| Surface Finish | Matte |
| Feature | Integrated Web Server, Real-Time Clock, High-Speed Counters |
| Product Type | Programmable Logic Controller (PLC) |
| Application | Industrial Automation, Control Systems |
| Protection Level | Other, IEC 61131-2 |
| Frequency (MHz) | 50-60 Hz |
| Rated Voltage | 24 V DC |
| Energy Consumption | 4.7 W |
| Output Type | Digital and Analog |
| Dimension (L*W*H) | 152 x 90 x 57 mm |
| Weight | 0.48 kg |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Size | Compact |
| Connection Type | Screw Terminal |
| Material | Plastic, Metal |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Others, Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Australia, South America, Eastern Europe, Middle East, Central America, Asia, North America, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | ABB PM581 C4 |
| Stock Quantity | 500 |
| Brand Name | ABB PM581 C4 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Color | Grey |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Price | 15000.00 INR (Approx.) |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
plc panel in Bhavnagar
Report incorrect details




































